Dýně - Statek u Pipků


Kniha návštěv

Datum: 17.10.2011

Vložil: Serena van Derwoodsen

Titulek: Podzim

pěkné dýně :) !!

—————

Datum: 15.10.2011

Vložil: Dana

Titulek: Dýňový džus

Tentu džus dělám již delší dobu,dětem i návštěvám chutná.Pro ty,kdo se bojí vyzkoušet ,říkám neváhejte a pro ty,kdo vyzkoušeli a mají problémy se skladováním rada.Opravdu jde dobře zavářet,ale chce to velký špajz a hodně sklenic a tak jsem vyzkoušela dobrou radu kolegyně z práce - zavářet jde i rozmixovaný koncentrát a když máte chuť na džus stačí otevřít sklenici a jednoduše smíchat s vodou!

—————

Datum: 10.10.2011

Vložil: Haniccka

Titulek: paráda

Děkuji za vaše krásné stránky, spousta inspirace, krásných obrázků. Letos jsem pěstovala dýně poprvé (po invazi slimáků zůstala jedna rostlina, na které se urodili 2 maxi dýně, které budu zpracovávat díky vaším receptům). Příští rok zkusím další typy dýní, snad se zadaří. Přeji vám hodně štěstí a bohatou úrodu

—————

Datum: 11.09.2011

Vložil: Šárka Horáková

Titulek: polevka z cukety

Polévku jsem vařila,celou dobu co nám rostly cukety na zahradě,moc všem chutnala.Nyní jsem dostala dýni.tak chci zkusit některý recept.Uvidíme.

—————

Datum: 31.07.2011

Vložil: Klára

Titulek: dýně

Dobrý den mám dotaz. Koupila jsem si na trhu předpěstovanou sadbu dýně goliaš a myslela jsem, že bude oranžová a udělám kompot.Ale dnes vidím že vypadá jako meloun a když ochutnám vnitřek chutná to jako kedlubna.Nevíte náhodou někdo co mi to na trhu prodali?Děkuju

—————

Datum: 22.06.2011

Vložil: Helena

Titulek: dýně

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak pěstovat dýni? Má spoustu poupat, zda se nemá část poupat třeba odlomit, aby z těch co zůstanou, byly velké dýně. Mají se zastřihávat ty dlouhé výhony? Nebo to mám nechat tak, ať si roste, jak sama chce? Děkuji.

—————

Datum: 18.03.2011

Vložil: Lenka Komárková

Titulek: Dýňová polévka

I já před vámi smekám,nádhera,snad manžela ,,ukecám" a na podzim se k vám taky přijedeme podívat...Děkuji za zaslaná semínka a moc se těším,co z nich vypěstuji...A teď ten recept,naučila mě ho kamarádka,co žila nějaký čas v Austrálii.Dýně Hokkaido se omyje,ale neloupe,uvaří se v malém množství vody,osolí,opepří,přidá se muškátový květ,uvařené do měkka se rozmixuje ponorným mixérem,přidá se podle chuti tavený sýr/ale musí být bez příchuti/,kelímek smetany na vaření,znovu rozmixuji,co se v horké polévce nerozpustí,je nádherné barvy i konzistence.Když k nám přišla návštěva a já nabídla dýňovou polévku,dost často se mi stalo,,fůj dýně"ale kdo se dal ukecat a přeci ochutnal,okamžitě změnil názor na to,jaká je výborná...A vám rodině Pipkových přeji samé pěstitelské úspěchy...

—————

Datum: 05.03.2011

Vložil: petra

Titulek: Dýňová polévka

Ahojky, dnes jsem poprvé vařila z dýně a tak jsem vyzkoušela váš recept na dýňovou polévku - mňam!!!! Velmi dobrá!!! Je velmi podobná cuketové - taky dobrá! Díky za recept :-))

—————

Datum: 19.11.2010

Vložil: Lucka s dětma a babičkou

Titulek: Nádhera!!!

I my jsme se náhodou dozvěděli o "dýňovém světě" a vypravili jsme se.. Děti nadšené, my samozřejmě ještě víc:)), dýně jsme nakoupili jak na ozdobu tak na jídlo.. tedy vlastně polévku, kterou jsem vařila poprvé a musím říct, že vážně zabodovala!!! Děkujem za pěkný výlet a super recept!!!

—————

Datum: 19.11.2010

Vložil: Hanna Kodadová

Titulek: Držím palce

Ahoj Jarko, to je príma, číst Vaše stránky a vidět, jak se Vám daří realizovat svůj dýňový svět. Zdravím a mávám z Velin, Hannka.

—————