Statek u Pipků pro Mateřské a základní školy a pro další skupiny dětí

Pro Dýňový svět 2021 kapacita pro dopolední návštěvy MŠ a ZŠ naplněna. Pokud budete mít zájem, zašlete nám na e-mail: pipkovinovaves@seznam.cz váš kontakt, o jakou MŠ či ZŠ se jedná a my Vás budeme evidovat jako náhradní skupinu. V dnešní době je možné, že některé předem objednané skupiny nepřijedou z důvodu karantény apod.

Děkujeme za pochopení.

Vítejte na Statku u Pipků v Dýňovém světě.

Na statku v Nové Vsi u Leštiny na Vysočině pěstujeme tykve mnoha různých druhů, tvarů a barev. Pěstujeme oranžové dýně na Halloween, od nejmenších, vhodných na strašidla pro děti v mateřských školách, po ty obrovské. Nabízíme také mnoho různých druhů dýní, které jsou výbornou zeleninou na vaření. Pro vytvoření krásných podzimních dekorací si můžete vybrat z množství různých dekorativních tykviček.

Děti si mohou pohrát na statku. Pro vyžití je připravena zahrada s různými přírodními atrakcemi ze dřeva a slámy. Běhat mohou děti ve velkém bludišti zbudovaného ze smrkových klád. Vyřádit se mohou ve "slámobazénu" nebo na slámových balících, ze kterých každoročně tvoříme slámohrad. K vidění jsou u nás hospodářská zvířata typická pro český venkov. Míváme telátko, prasátko, ovečky, kozičky, obří králíky a slepičky a poníka Princeznu. 

Dýňový svět 

Pro návštěvu v dopoledních hodinách je třeba si předem dohodnout termín. Telefonicky na 776 815 332 (nebo 605 525 668). Můžete také použít online rezervační formulář níže.

Vstupné pro každé dítě je 50,- Kč, vstup pedagogického doprovodu je zdarma.

Každé dítě si může zakoupit malou oranžovou dýni na Halloween. Cena tykvičky je jednotná 30,- Kč včetně DPH. Velikostí tykviček se snažíme přizpůsobit požadavkům konkrétní MŠ či skupiny.

Každý třídní kolektiv dostává jednu velkou oranžovou tykev na vyřezávání na Halloween zdarma.

Praktické informace

Většinou k nám skupiny z MŠ a ZŠ přijíždějí v pracovní dny zhruba kolem deváté hodiny ranní.

Pro autobusy, které děti přivážejí máme připravené parkoviště, které je cca 100 metrů od našeho statku.

Některé školky svačí po cestě v autobusu. Většina školek svačí u nás na statku.

Po svačince vyráží skupinky do zahrady, kde jsou umístěny dřevěné a slaměné atrakce pro děti a v době "Dýňového světa" jsou zde také různě poskládané dýně a různé probíhačky mezi nimi. Na zahradě také máme zvířátka, poníka, ovečky a kozičky a slepičky "Šumavanky". Některé skupinky se jsou nedříve podívat do stodoly. Ve stodole máme zařízený prodej dýní formou výstavních regálů. U dýní jsou umístěny popisky s názvy a možným využitím konkrétního druhu. Ve stodole také míváme telátko, prasátko a velké králíky.

Děti ze základních škol si u nás mohou zakoupit dýni dle svého výběru nebo drobné občerstvení.

V prostoru rozlehlého dvora jsou k dispozici toalety dámské, pánské a pro invalidy s dostatečnou kapacitou.

MŠ či ZŠ si u nás mohou zakoupit pro každé dítě malou oranžovou tykev, kterou si odváží domů nebo do MŠ k dalšímu tvoření. Pokud má školka či škola o malé dýně pro každého zájem je ideální nám to předem nahlásit. Jsme pak na větší odběr připraveni.

Návštěva školek trvá zhruba dvě hodiny.

Oblečení je třeba přizpůsobit pobytu v přírodě. Je třeba brát v potaz, že podzimní rána bývají chladná a plná rosy v trávě nebo dokonce s ranními mrazíky. Ke konci října je to často již na zimní oblečení. Na statku máme vytápěný prostor restaurace kde se děti mohou v případě potřeby ohřát. Statek se svou zahradou však také nabízí dostatek aktivit, kdy se děti pohybem dostatečně zahřejí.

Pokud je výhled počasí špatný nebo se počasí pokazí v den výletu ráno, je možné výlet bez dalšího odvolat. Sami si bereme vždy telefonní kontakt na organizátora výletu a většinou jednou až dvakrát v průběhu Dýňového světa se stane, že sami školky obvoláváme a odvoláváme s tím, že pokud bude pršet celý den, výlet by asi nebyl příjemný. Také vaše rozhodnutí o případném zrušení výletu z důvodu nepřízně počasí respektujeme. Pokud počasí nepřeje jen část dopoledne, máme dostatek krytého prostoru (stodola, patro ve stodole, zastřešený prostor u stodoly, restaurace, venkovní posezení. Zde všude je možné přečkat okamžitou nepřízeň počasí a například se zabavit vytvořením halloweenské dýně.

Většinou kolem jedenácté hodiny dopolední skupiny odjíždějí, tak, aby stihly oběd ve školce či škole. Některé skupiny se po předchozí domluvě a rezervaci termínu zdrží do odpoledních hodin. Je však třeba počítat s tím, že od 14 hodin otevírá Dýňový svět pro širokou veřejnost. Před odjezdem si u nás vybírá každá třída svou velkou oranžovou dýní, kterou si odváží zdarma s sebou do školky. Některé skupiny si také zakoupí dýně na vaření pro jejich školní jídelnu například na výbornou dýňovou polévku :)

V celém areálu FREE WIFI 

Online rezervace

Zarezervujte si návštěvu vaší MŠ či skupiny dětí. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.