Statek u Pipků pro Mateřské a základní školy a pro další skupiny dětí

V roce 2023 kapacita pro MŠ, ZŠ a dětské skupiny naplněna. Děkujeme za pochopení.

Vítejte na Statku u Pipků v Dýňovém světě.

Na statku v Nové Vsi u Leštiny na Vysočině pěstujeme tykve různých druhů, tvarů a barev. Pěstujeme oranžové dýně na Halloween, od nejmenších, vhodných na strašidla pro děti v mateřských školách, po ty obrovské. Nabízíme také různé druhy dýní, které jsou výbornou zeleninou na vaření. Pro vytvoření krásných podzimních dekorací si můžete vybrat z různých dekorativních tykviček.

Děti si mohou pohrát na Statku u Pipků. Pro vyžití je připravena zahrada s různými přírodními atrakcemi ze dřeva a slámy. Běhat mohou děti ve velkém bludišti zbudovaného ze smrkových klád. Vyřádit se mohou ve "slámobazénu" nebo na slámových balících, ze kterých každoročně tvoříme slámohrad. K vidění jsou u nás hospodářská zvířata typická pro český venkov. Míváme prasátko, ovečky, kozičky, slepičky a koníky a poníka Princeznu. 

Dýňový svět 

Pro návštěvu v dopoledních hodinách je třeba si předem dohodnout termín. Telefonicky na 776 815 332 (nebo 605 525 668). Můžete také použít online rezervační formulář níže.

Vstupné pro každé dítě je 80,- Kč, vstup pedagogického doprovodu je zdarma.

Omlouváme se, ale vzhledem k velké neúrodě v letošním roce 2023 dýni zdarma pro třídní kolektivy nenabízíme. Abychom mohli akci v letošním roce uspořádat, dýně dokupujeme. Děkujeme za pochopení.

Praktické informace

Většinou k nám skupiny z MŠ a ZŠ přijíždějí v pracovní dny zhruba kolem deváté hodiny ranní.

Pro autobusy, které děti přivážejí máme připravené parkoviště, které je cca 100 metrů od našeho statku.

Některé školky svačí po cestě v autobusu. Většina školek svačí u nás na statku.

Po svačince vyráží skupinky do zahrady, kde jsou umístěny dřevěné a slaměné atrakce pro děti a v době "Dýňového světa" jsou zde také různě poskládané dýně a různé probíhačky mezi nimi. Na zahradě také máme zvířátka, poníka, ovečky a kozičky a slepičky "Šumavanky". Některé skupinky se jsou nedříve podívat do stodoly. Ve stodole máme zařízený prodej dýní formou výstavních regálů. U dýní jsou umístěny popisky s názvy a možným využitím konkrétního druhu. Ve stodole také míváme telátko, prasátko a velké králíky.

Děti ze základních škol si u nás mohou zakoupit dýni dle svého výběru nebo drobné občerstvení.

V prostoru rozlehlého dvora jsou k dispozici toalety dámské, pánské a pro invalidy s dostatečnou kapacitou.

MŠ či ZŠ si u nás mohou zakoupit pro každé dítě malou tykev, kterou si odváží domů nebo do MŠ k dalšímu tvoření. Pokud má školka či škola o malé dýně pro každého zájem je ideální nám to předem nahlásit. Jsme pak na větší odběr připraveni.

Návštěva školek trvá zhruba dvě hodiny.

Oblečení je třeba přizpůsobit pobytu v přírodě. Je třeba brát v potaz, že podzimní rána bývají chladná a plná rosy v trávě nebo dokonce s ranními mrazíky. Ke konci října je to často již na zimní oblečení. Na statku máme vytápěný prostor restaurace kde se děti mohou v případě potřeby ohřát. Statek se svou zahradou však také nabízí dostatek aktivit, kdy se děti pohybem dostatečně zahřejí.

Pokud je výhled počasí špatný nebo se počasí pokazí v den výletu ráno, je možné výlet bez dalšího odvolat. Sami si bereme vždy telefonní kontakt na organizátora výletu a většinou jednou až dvakrát v průběhu Dýňového světa se stane, že sami školky obvoláváme a odvoláváme výlet s tím, že pokud bude pršet celý den, výlet by nebyl příjemný. Také vaše rozhodnutí o případném zrušení výletu z důvodu nepřízně počasí respektujeme. Pokud počasí nepřeje jen část dopoledne, máme dostatek krytého prostoru (stodola, patro ve stodole, zastřešený prostor u stodoly, restaurace, venkovní posezení. Zde všude je možné přečkat okamžitou nepřízeň počasí a například se zabavit vytvořením halloweenské dýně.

Většinou kolem jedenácté hodiny dopolední skupiny odjíždějí, aby stihly oběd ve školce či škole. Delší pobyt je možný pouze po předchozí domluvě. Před odjezdem si u nás vybírá každá třída svou velkou oranžovou dýní, kterou si odváží zdarma s sebou do školky. Některé skupiny si také zakoupí dýně na vaření pro jejich školní jídelnu například na výbornou dýňovou polévku :)

V celém areálu FREE WIFI 

Online rezervace

Zarezervujte si návštěvu vaší MŠ či skupiny dětí. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.