Dýňový svět

Na Statku u Pipků se zabýváme pěstováním dýní a obilovin. V podzimních měsících pořádáme každoročně "Dýňový svět". Při návštěvě našeho statku se můžete pokochat pohledem na mnoho různých druhů dýní, potěšit se se zvířaty typickými pro český venkov a případně zakoupit dýni vhodnou na vaření, na dekoraci nebo na vyřezávání, osivo tykví. Děti se mohou vyřádit třeba na slámohradu nebo si skočit do slámobazénu...

Každoročně u nás najdete "dlabárnu" kde si můžete pomalovat či vydlabat tykev, kterou si u nás zakoupíte a kterou si poté odvážíte domů. K dispozici jsou permanentní fixy a temperové barvy pro pomalování tykve. Zapůjčujeme také dlabací nástroje na vydlabání a vyřezání halloweenské tykve, které jsou bezpečné pro děti.

Náš statek je otevřen pro rodiny s dětmi, které si chtějí užít příjemný den na venkově, v zahradě s různými atrakcemi ze dřeva a slámy. 

Těšíme se na Vaší návštěvu...

Dýňový svět 2020 

vzhledem k současné situaci a vážné rodinné události otevřeme nejdříve v neděli 4. října 2020. Informace ještě budeme upřesňovat s ohledem na očekávaná opatření vlády ČR.

Rezervační systém vstupenek jsme zatím nespustili. Čekáme na nařízení vlády ČR ohledně maximálního povoleného počtu osob.

Pokud nebude možné uskutečnit letošní akci, rádi bychom každodenně prodávali dýně ve dvoře statku.


Otevírací a prodejní doba 

Prodej dýní vystavených ve dvoře statku od 30. září 2020

(v sobotu dne 2. října 2020 z vážných rodinných důvodů ZAVŘENO)

  • každý všední den od 14:00 do 18:00 hodin či dle telefonické domluvy
  • víkendy, státní svátky od 9:00 do 18:00 hodin
  • podzimní prázdniny ve dnech 29. a 30. 10. 2020 od 9:00 do 18:00 hodin
  • v dopoledních hodinách dle telefonické domluvy či na zazvonění


Rezervační systém vstupenek jsme zatím nespustili. Čekáme na nařízení vlády ČR ohledně maximálního povoleného počtu osob.

V celém areálu FREE WIFI